KOYU ZEMİN PATI

ÜRÜN TANIMI

Su bazlı, baskıya hazır koyu zemin patı.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

WHITE AKS film-druck, rulo ve rotasyon baskı makinelerinde özellikle önceden koyu tonlarda renklendirilmiş dokuma kumaşlarda, küçük motifler veya ince çizgili desenlerde aşındırma baskı efektini mükemmelen ve en ekonomik yolla taklit edebilmek için geliştirilmiştir.

FİZİKSEL ve KİMYASAL ÖZELLİKLERİ

GÖRÜNÜŞ       Kıvamlı pasta
RENK                 Krem 
KOKU                  Hafif 
pH                        8,5-9

KULLANIM YERLERİ

Titan dioksit ihtiva etmemesi nedeniyle son derece düşük renk ilaveleri ile parlak ve doygun renkler elde etmek mümkündür.

WHITE AKS yüksek kuru madde miktarına sahip olduğu için koyu zemin üzerine çok büyük renkli alanların basılmasından önce kumaş tutumunun kontrol edilmesi tavsiye edilir.

WHİTE AKS 'nin viskozitesi 50 gr/kg'a kadar su ilavesi ile düşürebilir. Viskozitenin daha da düşürülmesi istenirse su miktarının arttırılması önerilmez.

Viskozitenin yüksek miktarda su ilavesi ile düşürülmesi durumunda minimum bağlayıcı oranının altına düşme tehlikesi vardır. Bu halde su yerine binder veya düşük viskoziteli, binder içeren yarı emülsiyon pat kullanılmalıdır.

Seyreltme için kullanılacak yarı emülsiyon sistemleri farklılıklar gösterebileceğinden işletmede ön çalışma yapılmalıdır.

Sulu sistem patlarda seyreltilmemelidir.

Yüksek miktarda renk ilavesi yapılması halinde, boya miktarına göre bağlayıcı miktarının yetersiz kalması söz konusu olabileceğinden haslıkların düşebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Yaştan yaşa baskıya uygun olup daha yumuşak bir film elde edilmektedir.

FİKSE ŞARTLARI

Baskıdan sonra kumaş kurutulmalı ve 160 ºC 'ta 3 dakika veya 180ºC 'ta 1/2 dakika fikse edilmelidir

GÜVENLİK

İnsan sağlığına zarar verecek maddeler içermez. Ağız ve göz temasında bol su ile yıkanıp doktora başvurulmalıdır.

AMBALAJ

75 kg’lık plastik ambalajlardadır.

DEPOLAMA

Oda sıcaklığında kapağı kapalı konumda muhafaza edilmelidir. Üretim tarihinden itibaren 1 yıl içinde kullanılmalıdır.

* Ürünlerle ilgili yapılan açıklamalar bilgilendirme mahiyetindedir. Bu konuda doğacak problemlerden firmamız sorumlu değildir. İşletme şartlarına göre farklılıklar gösterebilir.

 

© 2015 Markaca All rights reserved.